Pousada Oca Pora
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada Oca Pora Conservatória, som ligger ungefär 20 minuters promenad från Cachaçaria Vilarejo, har WiFi i hela boendet. Gästerna som bor på detta bekväma hotell kan parkera sin bil på plats.
Hotellet ligger ca 5 minuters gångavstånd bort från centrum. Silvio Caldas Museum finns en kort bit från boendet. Du hittar Cachoeira da India 2 km från detta bekväma hotell.
Gästerna kan använda en separat toalett och en dusch samt badlakan och handdukar.
Pousada Oca Pora ligger några meter bort från restaurangen Gema da Roca som serverar brasilianska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Praca Getulio Vargas650 m
- Locomotiva650 m
- Casa de Cultura de Conservatoria550 m
- Silvio Caldas Museum900 m
- Mercearia800 m
- Tunel Que Chora200 m
- Museu Serenata e Serenade750 m
- Cinema Centimetro950 m
- Casa do Poeta Atelie700 m
- Casa D'arte800 m
- Flygplatser
- Juiz De Fora Flygplats121 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Oca Pora?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Oca Pora till centrum. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Pousada Oca Pora?
Gäster på hotellet Pousada Oca Pora kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Pousada Oca Pora?
Gäster på hotellet Pousada Oca Pora måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Oca Pora?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Pousada Oca Pora är 43$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta minihotell?
På detta minihotell kan gästerna välja mellan Dubbelrum, Deluxe rum och Svit.